Alarm bezprzewodowy

Alarm bezprzewodowy

Fakty i Mity

alarm bezprzewodowyAlarm bezprzewodowy w obecnej chwili jest zdecydowanie bezpieczniejszy od instalacji z przed kilku lat. Historie o zagłuszaniu urządzeń, czy stawianiu „nośnej” i wycinaniu wszystkiego, co nadaje w danym paśmie częstotliwości, już dawno przestały być aktualne, przynajmniej w rozwiązaniach, które Państwu proponujemy. Kłopoty z zasięgiem urządzeń to również już historia. Obecnie firma Visonic zapewnia komunikację swoich urządzeń w odległości nawet dwóch kilometrów. Gorszymi, jednak dalece wyprzedzającymi pozostałą konkurencję parametrami może się pochwalić Jablotron. Urządzenia tej firmy komunikują się ze sobą na odległość pięciuset metrów, a w odpowiedniej konfiguracji struktury sieci bezprzewodowej można nimi pokryć obszar o odległości półtorej kilometra. Pozwala to z powodzeniem na zabezpieczenie całych powierzchni rozległych firm, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków.

Jeszcze kilka lat temu, jeśli ktoś pytał o alarm bezprzewodowy zewnętrzny, nie było urządzeń godnych uwagi. To prawda. Prawdopodobnie dzisiaj również spotkają się Państwo z takimi informacjami. Wynikają one prawdopodobnie z nieaktualnej wiedzy na ich temat lub złych doświadczeń z instalacji alarmu bezprzewodowego, nazwijmy to starego typu.
Dzisiaj np. w ofercie firmy Jablotron znajdziemy czujniki zewnętrzne bezprzewodowe, których producentem jest lider światowy – japońska firma Optex. Czujniki te firma Jablotron przystosowała do pracy na zasilaniu bateryjnym i bezprzewodowej komunikacji. Elektronika i optyka pozostaje nienaruszona, co oznacza dokładnie taką samą pracę urządzeń jak w wersji przewodowej.

Obecnie, jeśli Państwo zdecydują się na montaż alarmu bezprzewodowego, to mamy do wyboru praktycznie nieograniczone możliwości co do rodzaju detektorów. Nawet można powiedzieć, że więcej typów czujników występuje w systemach bezprzewodowych niż w odpowiednikach przewodowych.

Niewątpliwą zaletą instalacji alarmu bezprzewodowego jest jej szybki montaż. Nasza firma realizuje montaże w godzinach popołudniowych, a nawet wieczornych. Po ustaleniach przyjeżdżamy do Państwa ze wstępnie oprogramowanym systemem. Montaż ogranicza się jedynie do przymocowania urządzeń we wskazanych miejscach i dokończeniu konfiguracji pod indywidualne preferencje klienta.
Spokojnie mogą się Państwo z nami umówić po zakończeniu pracy, a nie poświęcać całego dnia, a nieraz więcej czasu, aby być przy instalacji systemu przewodowego.

Zajmujemy się również montażem systemów alarmowych przewodowych. Dla jak najbardziej klarownego przedstawienia naszej oferty w zakładce Cennik prezentujemy przykładowe wyceny specyfikacji systemów bezprzewodowych, a dla zobrazowania różnicy i obalenia kolejnego mitu, że bezprzewodówka jest kilkukrotnie droższa od analogicznych systemów przewodowych, podajemy również jego wycenę.

Aspekty ekonomiczne

Wyższa cena urządzeń systemów bezprzewodowych w porównaniu z niższymi cenami urządzeń przewodowych często bywa decydentem w podjęciu decyzji o wyborze wariantu przewodowego. Jednak jeśli doliczyć koszty przewodów i materiałów zużytych do okablowania oraz chyba najważniejszego elementu, czyli robocizny i czasu, jaki trzeba poświęcić na jego wykonanie, różnica w cenie wcale nie jest już taka oczywista. Niejednokrotnie na skutek uszkodzeń powstałych podczas prowadzenia okablowań w wykończonych budynkach systemy przewodowe potrafią być zdecydowanie bardziej kosztowne niż ich odpowiedniki bezprzewodowe. Dodatkowe koszty, jakie systemy bezprzewodowe za sobą niosą (wymiana baterii czy akumulatorków w urządzeniach) nie jest kłopotem i wbrew opinii przeciwników systemów bezprzewodowych, że co pół roku trzeba je wymieniać, którą z tego miejsca dementujemy, bo np. Visonic w nowych rozwiązaniach gwarantuje żywotność baterii od 5 do 8 lat w zależności od typu urządzeń. Również, jak twierdzi się powszechnie majątku na tą czynność nie trzeba wydawać, a i ją samą użytkownik może przeprowadzić osobiście bez wydawania pieniędzy na wizytę serwisanta, która w takim przypadku kwotowo przewyższa wartość owych baterii.