Jablotron

Alarm Jablotron

Firma Jablotron została powołana do życia mniej więcej w tym samym czasie, co krajowa firma Satel. Obie te firmy od samego początku rozwijają się prężnie, jednak w branży systemów alarmowych bezprzewodowych to Jablotron wiedzie prym i podbija rynki światowe.

Systemy alarmowe Jablotron możemy podzielić na 3 segmenty urządzeń:  Jablotron Profi (60) do małych instalacji w mieszkaniach, Jablotron Oasis (80) do instalacji średnich, np. domy jednorodzinne i Jablotron 100 do dużych i rozległych obiektów.

jablotron profi

Klawiatura systemu alarmowego Profi. Prosta, bezproblemowa obsługa. Bez zbędnych funkcjonalności, które nigdy nie zostaną wykorzystane.

Jablotron Oasis

Klawiatura systemu alarmowego Jablotron Oasis. Wyświetlacz LCD jeszcze bardziej intuicyjnie prowadzi nas przez obsługę funkcji systemu.

jablotron 100

Klawiatura systemu alarmowego Jablotron 100 jest jeszcze bardziej przyjazna w obsłudze. Dodatkowe panele z przyciskami ułatwiają ją maksymalnie.

Jablotron Profi (60)

System dostępny na rynku już od dłuższego czasu, można powiedzieć, że to jeden z prekursorów profesjonalnych systemów alarmowych bezprzewodowych. System Profi jest hybrydą, jednak można na nim zbudować instalacje całkowicie bezprzewodowych alarmów.
Obecnie mankamentem tego systemu jest częstotliwość, na której komunikują się ze sobą urządzenia. Jest to 433 Mhz, chyba najbardziej zaśmiecone pasmo częstotliwości, ponieważ został swego czasu naznaczone piętnem wszelakich systemów bezprzewodowych. Niestety fakt ten niesie ze sobą niedogodność w postaci niezbyt dużego zasięgu urządzeń. Producent podaje go jako 100 m w terenie otwartym. W rzeczywistości system ten polecamy  do niedużych instalacji (chociaż możliwości techniczne ma spore) typu mieszkanie, mały dom, domek letniskowy, czy sklepów małopowierzchniowych.
System, chociaż jest najprostszym rozwiązaniem z produktów Jablotron oferuje możliwości, które w obecnej chwili u innych producentów w dużo droższych systemach nie występują. Zaliczyć do nich można np. podział systemu na 3 strefy, co pozwala na wydzielenie np. strefy nocnej, ewentualnie np. samego garażu i załączanie w nim czuwania podczas obecności domowników w domu.

W systemie Profi mamy do dyspozycji takie urządzenia bezprzewodowe jak: klawiatury, sygnalizatory, czujniki ruchu, czujniki otwarcia okna/drzwi, czujnik gazu, czujnik dymu, czujnik zbicia szkła, czujniki zewnętrzne, piloty i przyciski napadowe, moduły powiadamiania GSM i LAN.

Jablotron Profi to idealna propozycja dla niskobudżetowych systemów alarmowych, która pozwala na zabezpieczenie obiektu w sposób całkowicie bezprzewodowy, bez naruszania infrastruktury budynku.

Jablotron Profi

Jablotron Oasis (80)

Jest to również system hybrydowy, jednak z dużo większą możliwością rozbudowy, a częstotliwość, na której pracuje (868 Mhz), czyli na paśmie niezakłóconym powoduje zwiększenie zasięgu niemal trzykrotnie w stosunku do systemu Profi. Z racji większego zasięgu polecamy go do zabezpieczeń w średnich obiektach typu domy jednorodzinne czy firmy.
System można obsługiwać przy pomocy kodów, kart magnetycznych lub pastylek zbliżeniowych.

Jablotron w systemie Oasis wprowadził jako pierwszy klawiaturę bezprzewodową z wyświetlaczem LCD, pełną funkcjonalnością programową, czytnikiem kart i breloków oraz dodatkowym wejściem, do którego można podłączyć dodatkowy czujnik przewodowy, np. otwarcia drzwi. Do dzisiaj większość firm konkurencji nie ma takich rozwiązań.

alarm jablotron oasis

W systemie alarmowym na bazie central Oasis mamy do dyspozycji całą gamę czujników wykrywających określone zdarzenia, m.in. czujnik ruchu, gazu dymu, zalania, stłuczenia szkła. Oprócz czujników oczywiście bezprzewodowe klawiatury i sygnalizatory.
Na szczególną uwagę zasługują dwa pionierskie rozwiązania firmy Jablotron. Jednym z nich jest czujnik ruchu z aparatem fotograficznym, a drugim kontaktron montowany pomiędzy framugą okna, a skrzydłem.  Czyli taka bezprzewodowa wersja kontaktronu wpuszczanego jednak bez wpuszczania, wiercenia okna i profilu.
Jako lider w tej branży Jablotron oferuje aż kilka rodzajów czujników bezprzewodowych zewnętrznych.

Według naszej opinii system wart szczególnej uwagi, jeśli chcemy zabezpieczyć np. dom jednorodzinny. Awaryjność na znikomym poziomie, stabilność, prosta obsługa.

Taki jest właśnie Jablotrom Oasis  – Polecamy

Jablotron 100

Jest to najnowszy system trybrydowy. Łączy w sobie możliwość całkowitej bezprzewodowości, systemu mieszanego przewodowo – bezprzewodowego, a system całkowicie przewodowy może być klasyczny lub adresowalny. Ten ostatni ma szczególne zastosowanie, np. na niepoprawnie wykonanym okablowaniu pod system alarmowy, które z racji tego, że są wykonywane przez niedoświadczone osoby w tej dziedzinie, nieraz wyglądają tak, że cały system został okablowany równolegle jednym przewodem. System Jablotron wybacza takie błędy i pozwala na zbudowanie całego systemu na magistrali czteroprzewodowej. Tak naprawdę potrzebne są tylko 4 żyły przewodu.
Jablotron 100 to system ogólnego przeznaczenia. Można go stosować zarówno do mieszkań, rezydencji, jak i do bardzo rozległych terenów firm.

System Ja-100 łączy w sobie wszystkie rozwiązania z poprzednich systemów Profi i Oasis i jest rozszerzony o elementy automatyki budynkowej.
Na szczególną uwagę zasługuje tutaj opatentowany system dopinania do klawiatury modułów sterujących. A wszystko to z myślą o jak najłatwiejszej obsłudze sterowania systemem przez dzieci i osoby starsze oraz do intuicyjnej obsługi automatyki, którą możemy dowolnie sterować.

Największą zaletą systemu Jablotron 100 jest jego zasięg urządzeń bezprzewodowych. Przy odpowiedniej konfiguracji systemu jesteśmy w stanie zbudować system rozległy na niemalże 1500 m.

jablotron 100

Serwis systemu alarmowego Jablotron

Jeśli są Państwo posiadaczami systemu alarmowego Jablotron, a z jakichś przyczyn system nie pracuje prawidłowo, zapraszamy do kontaktu, postaramy się szybko rozwiązać problem i przywrócić poprawne działanie. Przeprowadzimy również przegląd okresowy i konserwacyjny lub jeśli będzie taka potrzeba, zmodernizujemy go.

Zapraszamy do Zakładki Cennik, gdzie będą mogli Państwo zapoznać się z przykładowymi specyfikacjami systemów alarmowych bezprzewodowych.