Multiroom Sonos

myltiroom sonos

Multiroom Sonos

Jeśli ktoś miał okazję spotkać się z urządzeniami Multiroom Sonos, to doskonale wie, że są to elementy o bardzo prostym, lecz dostojnym design, właściwie idealnie komponujące się w każdego rodzaju pomieszczeniach, od nowoczesnych loftów po wystroje dworkowe. Ich rozmiary również nie przykuwają wzroku z daleka, gdyż są bardzo kompaktowe. Jednak jeśli zaczyna płynąć z nich krystalicznie czysty dźwięk jakości HiFi zaczynamy się rozglądać i szukać jego źródła. Większość nie uwierzy, jeśli wskażemy niepozorny, głośnik z informacją, że to on nagłaśnia całe pomieszczenie, w którym jesteśmy. Taki jest właśnie multiroom Sonos – niepozorny jednak z drzemiącym potężnym potencjałem, który czeka aż go uwolnimy.

Bezprzewodowy multiroom Sonos, aby streamować muzykę z całego świata wymaga jedynie podłączenia jednego z elementów do sieci internet. Reszta urządzeń komunikuje się ze sobą wewnątrz sieci wifi.
Budowę naszego domowego systemu audio możemy rozpocząć nawet od jednego elementu, sukcesywnie rozbudowując go o kolejne pomieszczenia, głośniki, subwoofery.
Sterowanie całym systemem odbywa się przy pomocy smartfona lub tabletu. Możemy dowolnie zarządzać dźwiękami w naszym domu regulując poziom ich natężenia jednocześnie we wszystkich lub w dowolnym pomieszczeniu. Również włączymy do odsłuchu dowolne stacje na każdym z głośników indywidualnie. Jeśli lubimy rocka możemy cieszyć się słuchając go np. w gabinecie, inna osoba może w tym samym czasie słuchać wiadomości na innym kanale np. w salonie, a dziecko spokojnie zasypiać przy kołysankach płynących z głośnika systemu Sonos w jego pokoju. Mamy praktycznie nieograniczone możliwości i bezpłatny dostęp do muzyki, audycji i stacji radiowych z całego świata, a jest tego ponad 100 tys.

Barierą niestety może okazać się niezbyt niska cena. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że jeden multifunkcyjny system Sonos może zastąpić nam zestaw kina domowego (5.1) w salonie, dodatkowe źródła nagłośnienia innych pomieszczeń typu kuchnia, sypialnia, pokój dziecka. A jeśli ktoś nie wyobraża sobie życia bez dźwięków nawet w takich pomieszczeniach jak łazienka czy wc, to cena zakupu jednego systemu nagłośnienia Sonos może się okazać nawet korzystniejsza, a na pewno jakościowo lepsza.

Jako że „klocków” systemu multiroom Sonos nie ma aż tak wiele, opiszemy w kilku zdaniach każdy z nich. Informacyjnie również podamy ich ceny.

Soundbar – Sonos Playbay

Jest idealnym uzupełnieniem nowoczesnych telewizorów z płaskimi, a nawet wklęsłymi, ekranami jednak z dźwiękiem często nie idącym w parze z jakością obrazu. Jako jedyny element systemu oprócz podłączenia do zasilania wymaga podłączenia przez złącze optyczne ze źródłem dźwięku – telewizorem. Po podłączeniu do internetu może pracować samodzielnie streamując muzykę całego świata. Jego niewątpliwą zaletą jest fakt współpracy z większością pilotów podczerwieni, dzięki czemu sterowanie nagłośnieniem odbywa się za pomocą standardowego pilota od TV lub wspomnianych wcześniej urządzeń mobilnych.

W tej niepozornej konstrukcji mamy do dyspozycji aż dziewięć głośników, które idealnie współgrają z Dolby Digital i Stereo.

sonos playbar

Wymiary:

90 cm (szer.)
8,5 cm (wys.)
14 cm (głęb.)

Cena brutto: 3499 zł,-

Subwoofer – Sonos SUB

sosnos sub

Sonos SUB + Playbar + 2xPlay:1 = multifunkcyjne kino domowe surround 5.1, z czego chyba największą robotę wykonuje subwoofer trzęsąc posadami. Niektórzy mówią, że czują muzykę dopiero kiedy czują ją w nogach. Z Sonos SUB nawet niezbyt głośne dźwięki dzięki niesłychanie głębokim basom dają się odczuwać nie tylko w nogach, ale całym ciele i pomieszczeniu. Wnętrze tego niepozornego potwora kryje dwa głośniki z dedykowanymi wzmacniaczami.

Wymiary:

38 cm (szer.)
40,2 cm (wys.)
15,8 cm (dł.)

Cena brutto: 3499 zł,-

Sonos PLAY:5

Wyglądem myli nas jako zwykły głośnik. Jednak to cały system muzyczny składający się z subwoofera, dwóch przetworników wysokotonowych oraz dwóch niskotonowych. Każdy z głośników zasilany jest dedykowanym wzmacniaczem cyfrowym (5 sztuk), które dostarczają odbiorcy niespotykanie głębokich dźwięków basowych oraz precyzyjnie zrównoważoną toń pozostałych dźwięków.
Wystarczy podłączyć go do zasilania oraz do sieci internet i można cieszyć się muzyką całego świata w jakości HiFi.
PLAY:5 przeznaczony jest do nagłośnienia dużych pomieszczeń.

multiroom sonos hifi

Wymiary:

36,5 cm (szer.)
21,7 cm (wys.)
12,3 cm (gęb.)

Cena brutto: 1999 zł,-

Sonos PLAY:3

multiroom sonos

Mniejszy brat PLAYa 5. Składa się z dwóch przetworników niskotonowych, jednego przetwornika wysokotonowego oraz jednego portu basowego. Wszystkie głośniki zasilane są dedykowanymi wzmacniaczami cyfrowymi (3szt). Idealne rozwiązanie do nagłośnienia pomieszczeń typu sypialnia, kuchnia czy biuro. Jest to kompletny system muzyczny, który może działać jako pojedynczy element lub jeden z całego rozbudowanego systemu audio.

Wymiary:

26,8 cm (szer.)
13,2 cm (wys.)
16,0 cm (głęb.)

Cena brutto: 1499 zł,-

Sonos PLAY:1

Połączony w parę z drugim PLAY:1 daje nam niesamowity dźwięk stereo. W pojedynkę sprawdzi się idealnie w łazience, toalecie, windzie itp. Wbudowany jeden głośnik z dedykowanym wzmacniaczem cyfrowym ku naszemu zdziwieniu niesamowicie pobudzi nasze zmysł słuchu.

multiroom sonos play

Wymiary:

11,97 cm (szer.)
16,15 cm (wys.)
11,97 cm (głęb.)

Cena brutto: 1099 zł,-

Każdy, kto chociaż raz usłyszy dźwięki pochodzące z systemu Sonos zatrzyma się, rozmarzy, zapragnie go mieć.
Zdajemy sobie sprawę z faktu, że nie każdy jednak będzie mógł czy chciał wydać tą niemałą kwotę pieniędzy. Tym co mają takie możliwości z całego serca zazdrościmy 🙂

multiroom sonos kompletny zestaw