Alarm Satel

Satel opiera bezprzewodowe systemy alarmowe na modułach i urządzeniach Abax i Micra. Centrala Satel Versa pozwala nam na zbudowanie całkowicie bezprzewodowego systemu alarmowego włącznie z klawiaturami i sygnalizatorami oraz różnego rodzaju czujnikami. Pozostałe dwa systemy, które mogą pracować jedynie jako hybrydy, to Satel Micra bez możliwości zastosowania sygnalizatora bezprzewodowego i Satel Integra bez klawiatury bezprzewodowej.
Jeśli dodamy do tego mniejszy zasięg urządzeń niż oferuje konkurencja, to uzasadnione jest nasze zdziwienie, kiedy Państwo w większości zapytań proszą o oferty tylko tego producenta. Jednak wychodząc na przeciw potrzebom klientów w naszej ofercie również znajdują się produkty krajowego producenta Satel.

Satel Micra

Moduł alarmowy Micra, pomimo dużych ograniczeń zarówno programowych, niepozwalających na indywidualne konfiguracje, niewielkiego zasięgu komunikacji bezprzewodowej urządzeń z centralą i niewielkich możliwości rozbudowy, wart jest uwagi głównie dla osób chcących zabezpieczyć mieszkanie, mały dom czy domek letniskowy. Bardzo dużym plusem jest niska cena, a jeszcze większym moduł gsm, który jest już wbudowany. Zdecydowanie jest to wystarczające rozwiązanie, jeśli chcemy zabezpieczyć wymienione obiekty oraz być informowanym o zdarzeniach zaistniałych w systemie typu włamanie, usterka, zadymienie czy zalanie wodą.
System alarmowy na bazie Micry obsługiwać można przy pomocy bezprzewodowej klawiatury ( tylko jedna w systemie), pilotów radiowych (do 8 pilotów) oraz zdalnie przy pomocy sms lub aplikacji na smartfony Micra Control.
Jak już wspomnieliśmy, system ten sprawdzi się w małych obiektach, gdzie nie wymagany jest podział na strefy tylko załączany i wyłączany jako całość.

satel micra

Satel Versa

Versa z modułem Abax to jedyne kompleksowe rozwiązanie firmy Satel jako system alarmowy bezprzewodowy. Mamy możliwość skorzystania z klawiatury bezprzewodowej, sygnalizatorów bezprzewodowych, a system można podzielić na części np. nocną, która czuwa podczas gdy domownicy są w domu. Idealnie taki podział sprawdza się w domach jednorodzinnych, gdzie część sypialniana znajduje się na piętrze, a część dzienna na parterze najbardziej narażona na włamania czuwa na zazbrojonym systemie.
W systemie tym możemy korzystać z całej gamy czujników Abax, np. czujki ruchy, kontaktrony, czujki dymu, zbicia szyby, zalania wodą itp.
Co prawda standardowa centrala Versa nie posiada wbudowanego komunikatora gsm do powiadamiania, jednak można ją bezproblemowo rozbudować o tą funkcjonalność. Do systemu bezprzewodowego jednak polecamy centralę Versa Plus, która ma na pokładzie zaimplementowane te wszystkie możliwości i zdecydowanie dużo więcej. Niestety jej wadą jest cena.

satel versa

Satel Integra

satel integra

Jeśli chodzi o funkcjonalność systemu opartego na centrali Integra, to w zasadzie wszystkie zostały opisane przy centrali Versa. No może prawie wszystkie, bo dodatkową funkcjonalnością jest podział systemu na dodatkowe partycje i strefy. Natomiast ciężko przy Integrze mówić o całkowitej bezprzewodowości, ponieważ w tym systemie nie występuje klawiatura bezprzewodowa. Jednak system hybrydowy na podstawie tej centrali można zbudować na prawdę przyzwoity stąd również znalazła swoje miejsce w naszej ofercie.

Serwis systemu alarmowego Satel

Zajmujemy się nie tylko montażem systemów alarmowych, ale również ich konserwacją i serwisem. Naprawy systemów alarmowych Satel podejmiemy się na Państwa zlecenie, bez względu na to, czy jest to system na gwarancji, lecz instalator nie wywiązuje się z jej warunków, czy już dawno po gwarancji. Serwisujemy i konserwujemy wszystkie modele central firmy Satel od Ca4, Ca5, Ca6 przez Ca10 i Ca64 do wymienionych wyżej Micry, Versy i Integry.
Jeśli są Państwo posiadaczami systemu Satel, jednak z jakiejś przyczyny nie działa on prawidłowo lub sygnalizuje jakąś awarię, chętnie zajmiemy się przywróceniem mu poprawności działania.

Jeśli są Państwo zainteresowani montażem systemu i wahacie się w podjęciu decyzji, czy ma to być wersja bez- czy przewodowa, zapraszamy do zakładki Cennik, gdzie zamieściliśmy przykładowe ceny systemów bezprzewodowych, które polecamy w porównaniu z analogicznymi do nich systemami, jednak na instalacji kablowej.